Search
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • :
  • :

آشنایی با موسسه

خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد.     امام خمینی (ره)

يش از همه مردم كشور، مردم استان‌هاى مرزى و بيش از همه استان‌هاى مرزى، استان خونبار خوزستان، رنج جنگ را تحمل كرد. شما مردم عزيز خوزستان، يك ‌بار در ماجراى جنگ تحميلى و يك‌ بار قبل از ماجراى جنگ تحميلى، در ده‌ها سال توانسته‌ايد از خود آزمايش بسيار درخشانى را در تاريخ به يادگار بگذاريد.»   (مقام معظم رهبری ـ اهواز، ۱۸اسفند۱۳۷۵)

هشت سال دفاع مقدس دورانی خاص و قابل توجه در تاریخ کشور است. دورانی سرشار از عزت و افتخار، تلخی ها و شیرینی ها و تجربه ها. مردان و زنان ایرانی در طول هشت سال حماسه های بی بدیلی آفریدند، فرهنگ پایداری را برای همیشه ی در این سرزمین نهادینه کردند.

رشادت، شهادت و معنویت از جمله مولفه های بارز این واقعه ی تاریخی است که باید همچون درهای گرانبهایی برای نسل های آینده به ارث گذاشته شود و همین میراث گرانبها است که می تواند دوام و تداوم انقلاب اسلامی رادر پی داشته باشد.

 نقشه تراکم سطحی جغرافیای شهیدان در مقیاس استانی به لحاظ تعداد

موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه پویا بر آن است تا گوشه ای از رشادتها و فداکاری های ملت قهرمان ایران به خصوص مردم مظلوم و گمنام و مقاوم خوزستان را به تصویر بکشد. مردم شهید پرور آبادان، خرمشهر، سوسنگرد، بستان، هویزه، شوش، دزفول، اندیمشک، اهواز و تمام مردم پاک خوزستان که با تقدیم بیش از ۲۳ هزار آلاله و ده ها هزار جانباز و آزاده و رزمنده که به فرموده امام راحل دین خود را به اسلام ادا کردند.

موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه پویا در خرداد ماه سال ۱۳۸۷ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با شماره ثبت ۵۲۵ با هدف ترویج فرهنگی ایثار، شهادت، دفاع مقدس تاسیس شد. که بر اساس اهدافی فرهنگی، اعتقادی، غیر سیاسی و غیر اقتصادی فعالیت خود را رسما از سال ۸۸ آغاز کرد. که با عنایت حضرت حق و با استمداد از روح بزرگ شهدا تاکنون توانسته ده ها محصول فرهنگی تولید و عرضه نمایید. و همچنین نسبت به گردآوری و ثبت آثار شهدا و ایثارگران اعم از صدها ساعت مصاحبه، هزاران قطعه عکس، ده ها ساعت فیلم، صده ها سند و… توانسته است کارنامه ای در خور توجه از خود به جای بگذارد. همچنین تاکنون موفق به تربیت و آموزش تعداد کثیری از نیروهای انقلابی در زمینه های تخصصی فرهنگی هنری شده است.

نقشه نمایش طبقه بندی میانگین جغرافیای شهیدان ر مقیاس کشوری

حوزه های فعالیت این موسسه با رویکرد ایثار و شهادت و دفاع مقدس شامل:

 

علاقه مندان می توانند تولیدات این موسسه را فروشگاه های محصولات فرهنگی ذیل تهیه نمایند:

  •  فروشگاه نورالزهرا(س): اهواز میدان مولوی (فلکه سه گوش)
  • فروشگاه نور کوثر(س): اهواز خیابان شهید ادهم، نبش کافی
  •  فروشگاه سازمان تبلیغات: اهواز میدان مولوی (فلکه سه گوش)
  •    فروشگاه اسوه: اهواز خیابان شهید موسوی (حافظ) جنب فروشگاه کتاب رشد

 

نشانی: اهواز، خیابان آزادگان، نرسیده به پل سیاه کوچه فرخ منش فرعی دوم پلاک ۲۸ طبقه بالا

کد پستی: ۶۱۹۳۶۸۵۱۸۷

تلفن: ۰۶۱۳۲۲۱۶۱۱۴

همراه ۰۹۱۶۹۴۱۷۶۲۷

پست الکترونیکmeraj.andisheh@yahoo.com

پایگاه اطلاع رسانی: معراج اندیشه پویا