Search
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • :
  • :

شهید عبدالصادق نوری پور

مشخصات

۱

نام عبدالصادق ۷ مدرک تحصیلی

دیپلم

۲

نام خانوادگی

نوری پور

۸ محل شهادت جزیره سهیل
۳ محل تولد اهواز ۹ نحوه شهادت

اصابت ترکش

۴

تاریخ تولد ۷/۱۰/۱۳۴۳ ۱۰ محل خاکسپاری

گلزار شهدای اهواز

۵

تاریخ شهادت ۴/۱۰/۱۳۶۵ ۱۱ شاخصه

معاون گردان کربلا

۶

سازمان سپاه

 

سوابق خدمتی

ردیف

مسولیت/سوابق خدمتی مدت

تاریخ مسولیت

۱

مسئول بسیج منطقه ۲

۲ مسئول بسیج ناحیه ۶

۳

معاونت گردان کربلای لشکر ۷ ولی عصر(عج)

 

زندگینامه

عبدالصادق بعد از پشت سر گذاشتن دوره ابتدایی، وارد مدرسه راهنمایی ۱۷ شهریور (دکتر اقبال) شد. و ادامه تحصیلش را در دبیرستان دکتر شریعتی(فعلی) اهواز ادامه داد. در انجام دادن تکالیف درسی، کوشا و جدی بود. و بیشتر به مطالعه ی کتاب و شنیدن نوارهای مذهبی و قرآن- به سبک منشاوی علاقه بسیار داشت. در اوایل پیروزی انقلاب با گروه های ضد انقلاب بسیار برخورد داشت. بیشتر اوقات خود را در مسجد و پایگاه بسیج حضرت رسول الله بسر می برد. در دستگیری عوامل فساد، گروهک ها و سارقین منازل، بسیار فعالیت داشت. طوری که بعد از مدتی مسئول بسیج منطقه ۲ و سپس مسئول بسیج ناحیه ۶ شد. سال ۱۳۶۰ در حالی که پدر و مادرش در حال عزیمت به مکه بودند و همه ی افراد خانواده منتظر ایشان بودند، نیامد. او روز بعد که به خانه آمد، معلوم شد ایشان گروهی از منافقین را که قرار بوده استراحگاه چند تن از افسران نیروی هوایی را منفجر کنند، با هوشیاری کشف و خنثی کرده و منافقین را دستگیر نموده است. یکی از خصوصیات بارز ایشان تصمیم گیری به جا و منطقی در لحظات سخت و بحرانی بود و با ادارات و سازمان هایی که مشکلات مردم را حل نمی کردند شدید برخورد می کرد. ایشان در حالی که معاونت گردان را بر عهده داشت در عملیات کربلای ۴ بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

خاطرات

راوی خاطره:

آقای اسدی پور، همرزم شهید: ایشان در مدرسه ی استاد مطهری (فعلی) سوره توبه را با چنان صوت و زیبایی قرائت کردند (به روش استاد منشاوی) و فضای معنوی بوجود آورد، که بعد از قرائت، هم خودش و هم تعدادی از دانش آموزان، گریه می کردند.

برادر شهید: از همان دوران شروع انقلاب، علاقه ی عجیبی از خود در فعالیت های مذهبی و اجتماعی نشان می داد. در مسجد حضرت رسول (ص)، به اتفاق دوستانش فعالیت مذهبی داشتند. شب ها، به پخش اعلامیه های حضرت امام و نوشتن شعارهای ضد ستم شاهی مشغول می شدند. در اوایل پیروزی انقلاب، با گروه های ضد انقلاب بسیار برخورد داشت. در دبیرستان و یا جاهای دیگر، بسیار تلاش می کرد تا برخی از جوانان یا نوجوانان را که فریب این دسته را خورده بودند، تنبیه کند.

خواهر شهید: به پدر و مادر بسیار احترام می گذاشت. متواضع بود و چنان مهربان و با جذبه بود که کمتر کسی بود که در دیدار اول، جذب رفتار وی نشود. کمک کردن به دیگران و دستگیری از افراد مستمند و بی بضاعت را بسیار دوست داشت. یک مورد خودم شاهد بودم به پیرزنی که اصلا او را نمی شناخت چقدر کمک و دستگیری کرد.

برادر شهید: در جهت حل مشکلات دیگران، بسیار فعال بود و حقوق دریافتی خود را (که از بسیج و سپاه می گرفت) به چند خانواده بی بضاعت می داد. به امام و شهید بهشتی بسیار علاقه داشت. خودش را سرباز امام می دانست. رفتن به جبهه را وظیفه شرعی می دانست. در پشت جبهه، به تجهیز نیرو و آماده کردن آنها برای اعزام به جبهه، عملیات و کارهای تبلیغاتی            می پرداخت.

آقای اسدی پور، دوست و همرزم شهید: به مسایل اخلاقی – مذهبی پایبند بود. در انجام واجبات جدیت داشت و در ترک محرمات سعی و تلاش می نمود. از تظاهر و ریایی که در رفتار طرفداران گروه های ضد انقلاب می دید متنفر بود و در برخورد با مسایل سیاسی، تیز بین و موشکافانه عمل می کرد. یکی از خصوصیات بارز ایشان تصمیم گیری به جا و منطقی، در لحظات سخت و بحرانی بود و با ادارات و سازمان هایی که مشکلات مردم را حل نمی کردند شدید برخورد می کرد.
One thought on “شهید عبدالصادق نوری پور

  1. فرهاد نوذری

    سلام لطفا از شهید عبدالصادق نوری پور چند عدد عکس برای اینجانب بفرستید ولا هر چی گشتم در قطعه شهدا چشمم به مزار مطهر نخورد.وقتی از منطقه ی کورش اهواز به سمت ۴ راه حرکت می کنیم عکس شهید را روی دیوار می بینیم که زیر ساختمان های بلند ناپیدا می شود و باید بعد از آن هم افسوس خورد دست شما درد نکنه

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *