Search
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • :
  • :

شهید عبدالصمد بلبلی جولا

مشخصات

۱ نام عبدالصمد ۷ مدرک تحصیلی دانشجوی حقوق
۲ نام خانوادگی بلبلی جولا ۸ محل شهادت فاو
۳ محل تولد دزفول ۹ نحوه شهادت
۴ تاریخ تولد ۵/۱/۱۳۴۴ ۱۰ محل خاکسپاری دزفول
۵ تاریخ شهادت ۲۷/۱۱/۱۳۶۴ ۱۱ شاخصه دانشجو شهید
۶ سازمان جهاد      

 

سوابق خدمتی

ردیف مسولیت/سوابق خدمتی مدت تاریخ مسولیت
۱

 

زندگینامه

عبدالصمد در پنجم فروردین ماه سال ۱۳۴۴ در شهر دزفول چشم بر جهان هستی گشود. کودکی او در سایه ی دستان نوازش گر خانواده گذشت، سپس به مدرسه رفت تا این که در سال دوم راهنمایی با اندیشه های والای امام امت(ره) آشنا گردید و در خیل مشتاقان حکومت اسلامی، از رژیم شاه بیزاری جست.
سال دوم دبیرستان بود که جنگ آغاز شد و او عاشقانه همراه بسیجیان به میدان رزم شتافت و بعد از تعلیم آموزش های نظامی در عملیات والفجر مقدماتی و خیبر حماسه ای بی نظیر آفرید و مجروح شد.
بلبلی بعد از اخذ مدرک دیپلم، به دانشگاه الهیات مشهد راه یافت و بعد از پایان ترم اول به شوق حضور در میدان جنگ، درس را رها کرد و در صف جهادگران قرار گرفت.
سال بعد مجدداً در رشته ی حقوق دانشگاه تهران قبول شد و بعد از انجام مراحل ثبت نام دوباره راهی میدان نبرد گردید.
بلبلی سرانجام در عملیات والفجر ۸ در تاریخ ۲۷/۱۱/۱۳۶۴ در منطقه ی فاو به شهادت رسید. این دلاورمرد غواص لشکر اسلام در سن ۲۰ سالگی معبری از خاک به افلاک گشود و خود در جوار حضرت حق ساکن شد.

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه این جانب عبدالصمد بلبلی جولا. با سلام به پیشگاه قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف و با درود بر امام امت خمینی بت شکن و همچنین امت قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی …
دفعه ی اولی که قرار شد به جبهه بیایم، به قرآن تفأل زدم که این آیه از سوره ی نور درآمد که “اعوذ بالله من الشیطان الرجیم وعدالله الذین امنوا منکم و عملوا الصالحات..” و با این نوید و مژده ی قرآنی بسیار خوشحال و مسرور شدم. حال که مشغول نوشتن این وصیت نامه هستم، عصر روز سه شنبه ۱۵/۱۱/۱۳۶۴ می باشد و داریم خود را آماده می کنیم که به منطقه ی عملیاتی برویم؛ لذا به دوستان و آشنایان و کسانی که این وصیت نامه به گوش آنها می رسد، سفارش می کنم که پیوسته مواظب رفتار و کردار خود باشند. مبادا خدای نکرده رفتار و کردار آنها لطمه ای به جامعه ی اسلامی وارد بکند. سفارش دیگر من آن است که همگی تابع فرامین و دنباله رو ولایت فقیه باشید و امام را که رهبری شایسته و بزرگوار است، تنها نگذارید.
از پدر عزیزم و مادر مهربانم که زحمات بسیاری برای من کشیدند، تشکر می کنم. (اجر شما با خدای متعال) در وهله ی اول از پدر و مادر و بعد از تمامی افراد خانواده و دیگر دوستان و آشنایان و سایرین، عاجزانه طلب حلالیّت می کنم. اگر بدی و ناراحتی از من دیده اید، به دیده ی عفو به آن بنگرید و مرا حلال کنید. اگر خداوند شهادت را نصیبم کرد که به راه مولایم امام حسین (ع) شتافتم (و چه سعادت عظمایی) بنابراین از خانواده ام می خواهم که در فراقم نگران نباشند زیرا که همه ما یک روز به دیدار خدا خواهیم رفت. خدایا بنده ی عامی تو روی به درگاه تو آورده است مرا دست خالی از درگاه خودت مران.
شهادت می دهم که خدای یکی است و محمد صلی الله علیه و آله فرستاده اوست…
مــــرا شفاعت این پنج تن پسنــــدیده بود
محمد و علی و فاطمه و حسین و حسن
در آخر همه را به خدای متعال می سپارم؛ مرا از دعای خیر خود بی نصیب نگردانید. والسلام علی من اتبع الهدی
عبدالصمد بلبلی جولا
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *