عکسپست

شهيد حميد معينيان در 25 دي ماه سال 1335 در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود. پدرش از عربهاي منطقه بوسبه(قصبه)آبادان و مادرش اصالتاً دزفولي بود و به عنوان كارگر پالايشگاه آبادان روزگار مي گذراند. حمید به همراه خانواده تا 6 سالگی در آبادان زندگی کردند و بعد از بازنشستگی پدر به اهواز مهاجرت نمودند و در محله باغ شیخ ساکن شدند. حمید دوران دبستان را در مدرسه خیام(شهید شالباف فعلی) گذراند. در دبیرستان سعدی ادامه تحصیل داد و با کسب نمرات عالی موفق به کسب دیپلم ادبی شد. حمید در کودکی آرام و صبور بود و به همراه پدرش نماز را در مسجد  می خواند. هیچ وقت نماز اول وقتش ترک نشد. هرجا صدای اذان را می شنید، نمازش را همان جا اقامه می کرد. قانع بود. اهل زیاده خواهی و اسراف نبود. در دوران نوجوانی در تیم فوتبال محله عضو شد. دوران خدمتش مصادف با مبارزات سیاسی اش علیه رژیم پهلوی بود. در بحبوحه ی مبارزات انقلابی اش موفق به اخذ ویزا از دولت آمریکا جهت ادامه تحصیل در ایالت میشیگان آمریکا شد. اما در حالی که تنها یک روز به سفرش مانده بود، امام خمینی (ره) جوانان را به حضور در صحنه مبارزات انقلابی دعوت کرد او نیز بار سفر گشود. بعد از پیروزی انقلاب وارد سپاه شد و همراه شهید پورکیان تشکل سربازان گمنام را در دانشگاه شهید چمران اهواز بوجود آورد تا بتواند آرامش را به دانشگاه سیاست زده برگرداند. هفت روز بعد از شروع جنگ، جزء گروهی از رزمندگان بود که به فرماندهی شهید، علی غیور اصلی به لشکر 9 زرهی عراق ضربه سختی وارد

 

کردند و آنها را تا چزابه به عقب راندند و چون این حمله اولین حمله ی سازماندهی شده به متجاوزان بود به نام شبیخون اول معروف شد .

در سال 1358 با یکی از خواهران مؤمن سپاه اهواز ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند پسر به نام های حامد و محمد صادق است. حمید به خانواده و فرزندانش بسیار علاقه داشت و علی رغم مشغله ی بسیار هر گاه فرصتی بدست می آورد به آنها رسیدگی می کرد.

شهید معینیان در طول دفاع مقدس همواره برای خدمت به جبهه اسلام آماده بود و از هيچ خدمتي فروگذار نكرد. مسئولیتهای ایشان در عمر   پر برکتشان عبارتست از:

1-  مسئول واحد انتظامات سپاه اهواز

2-  مسئول دفتر هماهنگی سپاه در شهربانی خوزستان

3-  جانشین واحد اطلاعات عملیات ستاد عملیات جنوب

4-  مسئول واحد اطلاعات وعملیات سپاه در ستاد عملیات جنوب

5-  مسئول واحد اطلاعات و عملیات قرارگاه کربلا

6-  مسئول واحد طرح و عملیات منطقه 8 سپاه

7-  مسئول دفتر امور جنگ منطقه 8 سپاه

8-  جانشین مسئول گروه فرمانده کل سپاه مستقر در قرارگاه کربلای ارتش

9-  معاونت آموزش مرکز آموزش شهید حبیب اللهی

سرانجام با درخواست فرماندهی وقت قرارگاه کربلا جهت کمک و همفکری در منطقه عملیاتی کربلای 4 با تعدادی نیروی زبده در منطقه حاضر شد و پس از سه روز نبرد و حضور خالصانه در ساعت 12 ظهر روز پنجم دی ماه سال 1365 در یک روز سرد و هم زمان با اذان ظهر در زیر باران بمبهای خوشه ای هواپیماهای بعثی به اعلی علیین پیوست.


0 نظر


نظر بدهید