عکسپست

سال 1346 سید جاسم در حمیدیه چشم به دنیا گشود پدرش سید جابر و مادرش بانو قسمه نام داشتند.

سید جابر از تجار ثروتمند بود که از عراق کالا وارد می کرد و همزمان کشاورزی هم می کرد. ایشان از عشایر عرب غیرتمند حمیدیه بود.

سید جاسم در حمیدیه زندگی می کرد و روزگار می گذراند. و از همان روزهای اول جنگ تحمیلی در دفاع مقدس حضور داشت. ایشان فرمانده گردان امام علی(ع) بودند و چندین بار مجروح شدند به عنوان نیروی اطلاعات فعالیت داشتند.

ایشان پاسدار بودند و بعد از دفاع مقدس دوره افسری سپاه را گذراند وسال80 باز نشسته  شدند. در طول دوران دفاع مقدس نقش عظیمی در بسیج مردمی داشتند.

همین تجربیات باعث شد که بعد از شروع نبرد سوریه برای دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام بصورت داوطلبانه عازم این کشور شود.

شجاعت و ذکاوت سید جاسم در سوریه مثال زدنی بود. ایشان همراه برادران عراقی درکشور سوریه به دفاع از حرم حضرت زینب(س) پرداختند و با شروع نبرد تکفیری ها در عراق تصمیم گرفت در این کشور به عنوان مدافع حرم به جهاد بپردازد. از آنجا که در دوره دفاع مقدس نقش بسزایی در بسیج داشت. مشغول به جمع آوری نیروهای مردمی عراق نمود و از همین مردم عادی لشکر به نام «لشکرنور» تشکیل داد. و با آموزش و ساماندهی این لشکر رشادت های بسیاری در برابر سپاه کفر رقم زد. ایشان همچنین عضو لشکر ابوالفضل العباس(ع) وابسته به عتبات بودند. سرانجام بعد از بازگشت از یک عملیات موفق مورد اصابت ترکش مین قرار گرفتند و در سامرا و در حال دفاع ازحرم امامین عسکریین (ع) به شهادت رسیدند.

از ایشان سه فرزند پسر به نام های محمد، روح ا... و علی و یک دختر به نام رقیه به یادگار مانده است.                                                                      

 


0 نظر


نظر بدهید